Aktualności

W duchu dialogu

2016.03.31 15:30 , aktualizacja: 2016.12.19 12:25

Autor: Beata Samsel, Kancelaria Marszałka, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

  • W spotkaniu uczestniczył marszałek Adam Struzik fot.Agnieszka Stabińska
  • W skłądzie rady są też przedstawiciele powiatow Mazowsza fot.Agnieszka Stabińska
  • Wśród prelegentów była przedsztwicielka Ministerstwa Edukacji fot.Agnieszka Stabińska
  • Przedstawicielki Okręgowego Inspektoratu Pracy fot.Agnieszka Stabińska
  • Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego fot.Agnieszka Stabińska
  • Reprezentantki Ministerstwa Edukacji fot.Agnieszka Stabińska
  • Obrady otworzy przewodniczący Jerzy Wiśniewski fot.Agnieszka Stabińska
  • Jednym z elementów obrad były prezentacje fot.Agnieszka Stabińska

W ostatni dzień marca odbyło się trzecie posiedzenie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego. W spotkaniu udział wziął marszałek Adam Struzik.

 

Obrady

Rada przyjęła stanowisko w sprawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 2 listopada 2015 r. dotyczące rodzajów oraz  szczegółowych zasad działania placówek publicznych, warunków pobytu dzieci i młodzieży, a także wysokości i zasad odpłatności w tym obszarze. Odniosła się także do Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z 22 grudnia 2015 r. w sprawie sposobu podziału części oświatowej subwencji ogólnej dla jednostek samorządu terytorialnego w roku 2016.

Rada zapoznała się również z informacjami na temat działalności Okręgowego Inspektora Pracy oraz sytuacji osób pochodzenia polskiego ewakuowanych do Polski przez Rząd RP z terenu wschodniej Ukrainy w 2015 r.

 

Bieżące sprawy

Rada, reagując na obywatelski głos dotyczący respektowania praw pracowniczych, utworzyła doraźny zespół roboczy, który podejmie rozmowy z przedstawicielami pracowników i pracodawcy Ośrodka Sportu i Rekreacji Dzielnicy Śródmieście w Warszawie prowadzące do załagodzenia zaistniałych sytuacji konfliktowych.

Przewodniczący rady Jerzy Wiśniewski poinformował też o stopniu zaawansowania mediacji pomiędzy pracownikami a kierownikiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wierzbicy. Podjęte działania będą służyły przywróceniu ładu społecznego w gminie Wierzbica. Rozmowy ze stronami konfliktu prowadzone są przez osobę z misją dobrej woli, wyznaczoną przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej.

 

 

 

 

 

 

Liczba wyświetleń: 491

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.