Aktualności

Szansa dla przedsiębiorców

2017.08.22 09:05

Autor: Ewelina Mikulska, (KM), Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

  • Obok dyrektor Kancelarii Marszałka Magdalena Flis Przewodniczący WPDS Jacek...
  • Marcin Wajda omówił stan realizacji RPO WM w obecnej perspektywie finansowej Dyrektor Departamentu...
  • MArszałek jest wiceprzewodniczącym WRDS W posiedzeniu uczestniczył...

Fundusze Europejskie oraz podsumowanie pracy zespołów roboczych były tematami przewodnimi obrad prezydium WRDS.

 

Wsparcie dla przedsiębiorców

Członkowie prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego podczas posiedzenia 21 sierpnia br. zapoznali się ze stanem realizacji Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014–2020. Przedstawiono również informację na temat możliwości uzyskania przez przedsiębiorców dofinansowania na działalność. Dyrektor  Departamentu Rozwoju Regionalnego i Funduszy Europejskich w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego w Warszawie Marcin Wajda, jako główne cele wsparcia dla przedsiębiorców – w ramach obecnej perspektywy finansowej – wskazał podniesienie aktywności innowacyjnej przedsiębiorstw oraz zwiększenie zdolności małych i średnich przedsiębiorstw do wdrażania innowacji i konkurowania na rynkach międzynarodowych. 

 

Praca zespołów

W dalszej części spotkania podsumowano posiedzenia zespołów roboczych działających w ramach Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w obszarach:  ochrona zdrowia, oświata, dialog społeczny oraz gospodarka, praca i rozwój regionalny. Członkowie prezydium omówili również kwestię przypadającego w bieżącym roku XV-lecia funkcjonowania dialogu społecznego na poziomie regionalnym.

Liczba wyświetleń: 483

powrót

Szanowni Państwo, jeżeli opublikowany artykuł nie jest prawidłowo odczytany przez czytnik ekranu, prosimy o przesłanie uwag do artykułu wraz z podaniem linka do informacji, której dotyczy pytanie. Postaramy się udostępnić bardziej czytelny plik.