Z regionu

Targi Szkół Wyższych Radom 2013

2013.03.14 12:10

Autor: Katarzyna Klepaczewska (OR), Wprowadzenie: Monika Guzowska

Fot. Jan Pajączkowski
Fot. Jan Pajączkowski
Fot. Jan Pajączkowski
Fot. Jan Pajączkowski
Fot. Jan Pajączkowski
Fot. Jan Pajączkowski

Już po raz dziesiąty szkoły wyższe z regionu radomskiego oraz wybrane uczelnie z Polski środkowej zaprezentowały swoją ofertę edukacyjną. Tegoroczni maturzyści mieli zatem w czym wybierać.

 

Jubileuszowe targi, które odbyły się 13 marca br., zgromadziły blisko 2,5 tys. zainteresowanych. Na każdym ze stoisk mogli oni zapoznać się z zasadami rekrutacji, czy poznać kierunki studiów, które w przyszłym roku akademickim będą prowadzone przez szkoły wyższe w Radomiu, Łodzi, Kielcach, Lublinie, Dęblinie czy Warszawie. Oprócz stoisk informacyjnych można było wziąć udział w kilku wykładach poprowadzonych przez doradców personalnych, którzy określali wymagania psychologiczne do danego zawodu. W indywidualnej rozmowie z doradcą zawodowym można było natomiast poznać opinię eksperta na temat swoich predyspozycji do podjęcia w przyszłości określonej pracy.

 

Jedną z atrakcji było wręczenie pucharów dla najlepiej przygotowanych i najciekawszych stanowisk wyższych uczelni zaproszonych na imprezę. Wyróżnienia, które wręczył wicemarszałek Leszek Ruszczyk, otrzymały WSH z Radomia i WSOSP z Dęblina. Gratulując laureatom, wicemarszałek podkreślił znaczenie tego typu wydarzeń. Jego zdaniem takie przedsięwzięcia umożliwiają uczelniom nawiązanie bezpośredniego kontaktu z potencjalnymi, przyszłymi studentami. To najlepszy i najszybszy sposób przepływu informacji.  

 

Wśród uczelni, które prezentowały swoją ofertę znalazły się m.in. Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu, Wyższa Szkoła Nauk Społecznych i Technicznych w Radomiu, Uniwersytet Łódzki, Politechnika Łódzka, Wyższa Szkoła Handlowa w Kielcach, Politechnika Świętokrzyska, Wyższa Szkoła Oficerska Sił Powietrznych w Dęblinie, Wojskowa Akademia Techniczna w Warszawie, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, czy Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Liczba wyświetleń: 244

powrót