Z regionu

Kornel Makuszyński patronem szkoły w Długowoli

2013.10.14 12:45 , aktualizacja: 2013.10.15 15:46

Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

Nadanie imienia Kornela Makuszyńskiego Publicznej Szkole w Długowoli (powiat lipski) oraz uroczystość obchodów 100-lecia placówki, które miały miejsce 11 października br., stało się okazją do wręczenia Medalu Pamiątkowego „Pro Masovia” instytucji.

 

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w imieniu wszystkich pracowników szkoły i uczniów, a po niej nastąpiło poświęcenie sztandaru i przekazanie aktu nadania imienia. Część oficjalną uświetnił występ artystyczny uczniów, którzy w ten sposób chcieli podziękować za obecność zaproszonym gościom.

 

Biorąc pod uwagę wieloletnią pracę szkoły na rzecz rozwoju edukacyjnego, pedagogicznego i kulturalnego na terenie województwa mazowieckiego, marszałek Adam Struzik zdecydował o nadaniu szkole Pamiątkowego Medalu „Pro Masovia”. Odznaczenie wręczyli wiceprzewodnicząca sejmiku Bożenna Pacholczak i wicemarszałek Leszek Ruszczyk.

 

Szkoła Podstawowa w „Długiej Woli” została założona w 1913 r. i jest jedną z najstarszych placówek dydaktycznych w powiecie lipskim. Już od samego początku mieszkańcy widzieli potrzebę utworzenia instytucji, która stałaby się miejscem integracji społeczności lokalnej. Praca szkoły wpływała i wpływa na ożywienie życia społecznego  i kulturalnego, co wyraża się udziałem uczniów w występach pozaszkolnych np. festynach, akcjach charytatywnych i zawodach sportowych.

  • fot. Jan Pajączkowski
  • fot. Jan Pajączkowski

Liczba wyświetleń: 272

powrót