Z regionu

Szkoła, jakich mało

2014.05.22 08:50 , aktualizacja: 2014.05.22 08:56

Autor: Maria Zielińska, Sp nr 1, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka

fot. archiwum Sp nr 1
fot. archiwum Sp nr 1
fot. archiwum Sp nr 1
fot. archiwum Sp nr 1
fot. archiwum Sp nr 1

Z okazji jubileuszu 100 rocznicy swojego istnienia Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie za całokształt działalności na Mazowszu została uhonorowana Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”.

 

Medal przyznany przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika dyrektor Urszuli Skrzypczak wręczyła zastępca dyrektora Kancelarii Marszałka Katarzyna Kręźlewicz. Medal ten jest wyróżnieniem nadawanym osobom i instytucjom, które całokształtem działalności zawodowej, społecznej, publicznej czy realizacją swoich zadań wybitnie przyczyniły się do gospodarczego, kulturalnego lub społecznego rozwoju Mazowsza.

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Piastowie ma na koncie liczne sukcesy, realizuje ciekawe projekty, może się pochwalić wieloma certyfikatami i dyplomami. Szkoła kładzie nacisk nie tylko na wysoki poziom kształcenia uczniów, lecz także na przygotowanie ich do aktywnego udziału w życiu społecznym, wychowanie w duchu patriotycznym i obywatelskim, poszanowanie historii, tradycji oraz kultury regionu i kraju. Na uznanie zasługuje również fakt, że w placówce działają klasy integracyjne, w których program dostosowany jest do potrzeb i możliwości dzieci niepełnosprawnych. Placówka zapewnia też indywidualny program nauczania uczniom wybitnie uzdolnionym. Dba także o wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, oferując im szeroki wybór zajęć pozalekcyjnych, wycieczki, konkursy, imprezy oraz zawody sportowe.

Liczba wyświetleń: 385

powrót