Z regionu

Medal za naukę i wychowywanie

2014.06.13 15:15
Autor: Katarzyna Klepaczewska, Wydział Zarządu, Wprowadzenie: Dorota Łucja Cichocka
Fot. Marta Zbrowska
Fot. Marta Zbrowska
Fot. Marta Zbrowska

Od 60 lat przygotowuje młodzież do dorosłego, samodzielnego życia. Zespół Szkół nr 1 im. Jana Pawła II w Przysusze, 12 czerwca br., obchodził swój jubileusz. O święcie pamiętali przedstawiciele Samorządu Województwa Mazowieckiego.

 

Obchody jubileuszu szkoły rozpoczęły się uroczystą mszą świętą i pochodem uczniów, nauczycieli, mieszkańców, a także zaproszonych gości. Imprezę uświetniły występy młodzieży. Były także podziękowania dla pedagogów za wieloletnią pracę.

 

Na przestrzeni swojej działalności szkoła wielokrotnie pokazała, że stawia na jakość wykształcenia. „Celem naszych działań jest służenie uczniom, rodzicom, nauczycielom oraz środowisku, w którym się znajdujemy. Promujemy wartości uniwersalne: prawdę, honor, prawość, odpowiedzialność i tolerancja” –  oto motto, które przyświeca społeczności szkolnej. Placówka, biorąc udział w Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej,  otrzymała w 2004 roku certyfikat „Szkoły z klasą”, ponieważ jest to szkoła która:

 

– dobrze uczy każdego ucznia,

– ocenia sprawiedliwie,

– uczy myśleć i rozumieć świat,

– rozwija społecznie, uczy wrażliwości,

– pomaga uwierzyć w siebie, tworzy dobry klimat,

– przygotowuje do przyszłości.

 

Za zasługi na rzecz kształcenia i rozwoju społecznego młodych ludzi, marszałek Adam Struzik uhonorował szkołę Medalem Pamiątkowym „Pro Masovia”. W jego imieniu odznaczenie wręczyli wicemarszałek Leszek Ruszczyk oraz radny Zbigniew Gołąbek.

Liczba wyświetleń: 251

powrót