Z regionu

Inwestycje w Sulejówku

2016.04.25 12:10 , aktualizacja: 2016.04.26 09:10

Autor: oprac.na podst.mat.Biura Prasowego UMWM, Wprowadzenie: Agnieszka Stabińska

Sygnatariusze trójstronnej umowy fot.UM Sulejówek
Umowę nas budowę tumnelu podpisano 25 kwietnia w Sulejówku fot.UM Sulejówek

Lepsza komunikacja w mieście, wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym – takie korzyści przyniesie budowa przejazdu pod torami w ciągu drogi wojewódzkiej nr 638 w Sulejówku. Inwestycję wartą około 30 mln zł wspólnie finansuje samorząd województwa, miasto i PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.

 

Tunel, który zastąpi często zamykany przejazd kolejowo-drogowy, usprawni komunikację w mieście. Kierowcy i piesi zyskają swobodną i bezpieczną drogę. Wzrośnie także bezpieczeństwo i płynność ruchu kolejowego na trasie z Warszawy w stronę Siedlec. Nowy obiekt zaplanowano z uwzględnieniem przyszłej modernizacji linii i ułożeniem dodatkowego, trzeciego toru.

 

Korzyści z trójstronnej umowy

Porozumienie określa sposób finansowania budowy tunelu oraz ramy czasowe. Po opracowaniu projektu,  w pierwszym kwartale 2018 r. planowane są prace budowlane. Dzięki inwestycji rozwijające się miasto zyska lepszą oraz bezpieczniejszą komunikację, a dzięki bezkolizyjnemu skrzyżowaniu znikną korki w obrębie linii kolejowej.

 

Poprawa bezpieczeństwa

Dla Polskich Linii Kolejowych S.A. przedsięwzięcie oznacza m.in. wyższy poziom bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i wyeliminowanie możliwości (niebezpiecznych) zdarzeń na skrzyżowaniu toru i drogi.

Tunel w Sulejówku to kolejna inicjatywa na trasie Warszawa–Siedlce, w obrębie aglomeracji warszawskiej. Podobne inwestycje planowane są na tej linii także w Rembertowie i Wesołej.

 

Liczba wyświetleń: 249

powrót