Z regionu

Edukacja z pierwszej pomocy

2010.03.11 00:00 , aktualizacja: 2012.03.01 15:09

Autor: Barbara Chmielewska, Delegatura UMWM w Ciechanowie, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

19 pracowników Starostwa Powiatowego w Ciechanowie zostało przeszkolonych z zakresu udzielaniu pierwszej pomocy. Uroczyste wręczenie certyfikatów ukończenia kursu odbyło się 5 marca br.
 

Szkolenie odbyło się w ramach „Programu kształtowania zachowań ratowniczych dla pracowników samorządowych szczebla powiatowego i gminnego województwa mazowieckiego”. Celem programu jest zdobycie wiedzy teoretycznej oraz nabycie praktycznych umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy osobom znajdującym się w sytuacji zagrożenia życia bądź zdrowia, do czasu przybycia służ medycznych na miejsce zdarzenia. Kurs miał uświadomić uczestnikom, że o życiu poszkodowanych często decyduje właściwie udzielona pierwsza pomoc. Dlatego tak ważna jest szybka i fachowa reakcja osób trzecich w pierwszych minutach po zdarzeniu.

W ramach programu samorządowcy szkoleni są przez wykwalifikowanych pracowników Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego „Meditrans” w Warszawie. Szkolenie finansowane jest w całości z budżetu województwa mazowieckiego.

Certyfikaty wręczyli: radna województwa mazowieckiego Wiesława Krawczyk, starosta powiatu ciechanowskiego Sławomir Morawski i wicestarosta Eugeniusz Sadowski.

Liczba wyświetleń: 418

powrót