Z regionu

Eurocopter dla Płocka

2010.06.24 14:05 , aktualizacja: 2012.03.01 13:45

Autor: Iwona Dybowska, Wprowadzenie: Iwona Dybowska

Załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Płocka doczekała się nowego śmigłowca EC 135. 23 czerwca br. w siedzibie bazy odbyło się oficjalne wdrożenie do służby nowoczesnej maszyny. W uroczystości wziął udział m.in. Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik i wicemarszałek Stefan Kotlewski.

 

Nowy śmigłowiec jest szybszy od swojego poprzednika, wysłużonego Mi-2, spala mniej paliwa i może odbywać dalsze loty. Oprócz tego, ma więcej miejsca w kabinie, potrzebuje mniej terenu do lądowania i, co najważniejsze, może latać także nocą. EC 135 to lekka, dwusilnikowa maszyna, która nawet w przypadku awarii jednego z nich może bezpiecznie kontynuować lot. Posiada na pokładzie sprzęt medyczny, podobny do wyposażenia karetek specjalistycznych, w tym defibrylator, respirator oraz zestaw pomp infuzyjnych. Dystans 90 km jest w stanie pokonać w ciągu 23 minut.

 

Podczas uroczystości wdrażania śmigłowca do służby, Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik wyraził zadowolenie, że płockie pogotowie będzie mogło ratować ludzi przy użyciu nowoczesnego sprzętu. Podkreślił, że Eurocopter w znaczący sposób podniesie możliwości reagowania na wszelkiego rodzaju przypadki, które wymagają pilnego transportu do szpitala miejscowego lub innych placówek klinicznych w kraju.

 

Baza Lotniczego Pogotowia ratunkowego w Płocku jest szóstą tego typu placówką w kraju, która otrzymała Eurocopter EC 135.

  • Arch. Lotniczego Pogotowia...
  • Arch. Lotniczego Pogotowia...
  • Arch. Lotniczego Pogotowia...
  • Arch. Lotniczego Pogotowia...

Liczba wyświetleń: 760

powrót